| bvkeny a întrebat:

Masturbarea in fiecare zi duce la impotenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, dupa 80 ani poti deveni partial impotent!

| RAY a răspuns:

Nu,din contra este sanatoasa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie inca mi se scoala... si daca mana mea ar putea vorbi ti ar zice cat ma masturbe.z

| doctorandus a răspuns:

Donsavas debiteaza idei bizare.

| Donsavas a răspuns:

Sa zicem ca o parte din hrana pentru corpul tău, se duce pe căile seminale. E bine? Nu e o parte importanta, dar poate fi. Stii tu când ai suficienta energie și când nu? De fiecare data nu poți știi iar masturbarea este buna facuta și ea cu "cap". Renunță la obicei, vei deveni cel puțin un obsedat sexual.

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

In 24 de ore o eliminare de sperma nu poate nici un efect negativ din contra este sanatos pentru testicule, se stie ca masturbarea previne cancerul la testicule

| P4rAd0x a răspuns (pentru Donsavas):

Nu este neaparat asa.

| PersonajFictiv a răspuns:

E grav daca o faci in fiecare zi.
Poti sa suferi de mai multe, cauta pe net.
Pierzi multa energie aiurea, sanatos e o data pe saptamana, daca tii neaparat.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Cum sa pierzi energie daca te masturbezi?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Volsvagan70):

Pai daca o faci zilnic pierzi.
Te simti din ce in ce mai slabit daca faci sex sau te masturbezi in exces.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu. Nu ai cum sa te simti slabit de la mastu.rbare. Desi masturbarea in exces nu e buna, nu ai cum sa te simti slabit de la ea.

| doctorandus a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ej? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ej. (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de m. mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de zahar.

| missfatadelatara a răspuns:

Aoleo, o faci nonstop?

Atunci ar trebui să-ți iei o muiere sa te rezolvehee hee

| RAY a răspuns (pentru missfatadelatara):

O singura data nu non stop, nu poate avea erectie non stop

| bvkeny explică (pentru missfatadelatara):

O data pe zi ma masturbe.z, si acum ejacule.z mai putin.Ce inseamna?

| missfatadelatara a răspuns (pentru bvkeny):

Aoleo!

Mai putini copilași în România.

(Poor Romania.)

| Donsavas a răspuns (pentru bvkeny):

Te epuizezi sau nu te mai exciti atât de mult. Nu este bine, trebuie sa I lași timp de refacere organismului, o zi-doua după.