| anonim_4396 a întrebat:

Matusa mea are mont la picior si nu stiti niste moduri care sa rezolve problema matusa mea nu vrea sa se opereze si i-a zis cineva sa fiarba lama de ras si cu lamaie sau nu stiu cum stiti cumva niste moduri de genu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Monturile sunt niste deformari ale oaselor de la picioare.Cum poate ajuta lamaie fiarta cu mai nu stiu ce rahaturi oasele strambe? Nu imi dau seama thinking
Singura cale de rezolvare e cea chirurgicala.Ar fi bine sa o faca rapid, pentru ca, monturile avanseaza rapid, iar piciorul se stramba si mai mult. Dupa un timp, matusa ta nu o sa mai poata sa umble, plus ca nu o sa isi gaseasca pantofi corespunzatori.
Frica de bisturiu nu o ajucat cu nimic.