| ionutbrezeanu a întrebat:

Mi-a aparut o buba pe varful limbii.Stiti cumva de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Posibil este o afta. Daca nu vad nu-mi pot da seama, te sfatuiesc sa o lasi sa nu o freci, si sa mananci mai sanatos. Sunt multiple cauze de aparitie si multe,, bube". Deci... asteapta o saptamana si vezi daca trece, cam asta ar fi. NU cred ca este ceva complicat sau grav.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca e afta poate fi de la stomac (sa fi mancat ceva sa nu iti placa gen) sau de la igiena (ai baut dupa altii din aceeasi sticla, cam ca la herpes).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sigur e de la limba laughing
Daca nu e afta, poate fi un fel de iritatie, daca ai luat vitamina C de supt. Trece in cateva zile, chiar si netratata.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu de la ce este, insa probabil este vorba de o afta. Daca ai prin casa, poti pune niste glicerina boraxata si iti va trece curand.

| apokalipse96 a răspuns:

Salut, nu stiu exact cum se numeste dar iti va trece in 1-2 zile maxim.

| Duffy1 a răspuns:

Hei, si mie mi-a aparut mai demult ..nustiu exact de la ce este dar nu este ceva grav, o sa-ti treaca sau poti sa iti dai cu glicerina de la farmacie ca sa iti treaca mai repede. funda? happy

| AliinaPC a răspuns:

Ori e de la nespalatul pe maini inainte sa mananci, ori e doar o simpla iritatie de la bomboanele de supt sper ca te-am ajutat big grin