| anonimul0724 a întrebat:

Mi-a apărut un coș roșu pe obraz, sa l sparg?
Apropo voi cum scăpați de coșuri?
Dau funda :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GANICUS2158 a răspuns:

Auzi daca ai cos trebuie mai intai sa iei un betisor de vata+sprit si cu o discheta rupi usor cosul si dai cu spirt ca sa nu se infecteze (o sa simiti cateva intepatauri dar asa fac si eu la fel) si voila esti ca nou(a) funda te rog sa imi dai

2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Cosul trece de la sine. Daca il storci se va face si mai mare sau se va inmulti... Eu scap de ele lasandu-le in pace...

| Jouliete a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lași să se coaca daca nu e copt, iar mai apoi il poti sparge si lași rana la uscat o noapte pana se face coaja, dupa astupi doar zona aceea cu corector/fond de ten si pudra. Ai putea folosi produse antiacnee.