| Porcusor112233441234 a întrebat:

Salut TPU! Mi-a intrat o bucata de fier in timp ce taiam cu flexul, dar fix in centrul ochiului si trebuie sa ma operez.

Ma intreb, daca operatia da gres, ce se intampla sau ar trebui sa ma panichez? Totul este ok...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tai-o la medic. Poate ti-o scoate fara sa fie nevoie de operatie.
Mai ai timp si sa intrebi si aici?
Asta inseamna ca n-ai nici pe drk.

| sierra1 a răspuns:

Adică acum, tu ai o așchie de metal in ochi și stai călare pe net să intrebi cizmarii ce să faci cu sănătatea ta in loc să FUGI la urgență? Ciudat...

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ar trebui sa te panichezi, se rezolva. Data viitoare poarta ochelari de protectie.Romanii au prostul obicei de a renunta la echipament.Cei mai amuzanti mi se par cei care umbla prin ciment cu picioarele goale, de parca ar costa o avere niste incaltari.Noaptea mintii.

| anonimg a răspuns:

Astfel de operații merg și ușor și repede.
Sănătate!

| FreddieM a răspuns:

Nu da gres, Am avut așchie de metal în ochi, am fost la urgente, mi-a scos-o în doua minute. Apoi tratament antiinfecție. Nu doare, mergi imediat, te rezolva rapid.
Cheers