| mikemichael a întrebat:

mi-a intrat un gunoi in ochiul stang si l-am scos dar acum vad putin in ceata cu el si e putin rosu intr-un colt credeti ca o sa am nevoie de ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu o sa ai nevoie de ochelari din cauza asta lol. Nu te mai atinge la ochi si ai rabdare, in cateva ore ar trebui sa iti treaca.

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună! (:
ca să scoţi acel gunoi din ochi, normal că te-ai frecat la ochi, şi este normal să se înroşească şi să vezi în ceaţă puţin timp. tuturor ni se întâmplă, inclusiv pe mine, astăzi, m-a mâncat ochiul drept şi m-am scărpinat într-una, şi mi s-a înroşit. am văzut şi eu în ceaţă vreo 5 minute, dar mi-am revenit. dacă vederea neclară persistă, mergi la un control. dar este posibil să dureze puţin timp.