| 18cm a întrebat:

Mi au aparut niste bubite in partea dreapta a abdomenului dar nu le-am dat atentie m-am gandit ca este o muscatura de paianjen sau ceva de genu...dar dupa 3-4 zile mi au mai aparut unele mai micute dar destult de multe pe burta care ma mananca.
Stiti cumva ce este?(si sunt sigur ca nu este rujeola sau ceva de genu adica bubitele s-au inrosit le-am dat cu unguente dar nu s-a intamplat nimic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Apache2605 a răspuns:

Du-te la medicul de familie. Poate fi Zona Zoster, si e destul de grava daca nu e tratata la timp.
Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

O sa te transformi in Omul Paianjen. Mult noroc "SuperHero" Tsara iti multumeste!

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Ai o intoxicatie alimentara, poti face asta de la oua, maioneza dar stai linistit nu este nimic grav incearca sa fi atent la ce mai mananci.

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Poate fi o alergie mica...sau de la alimentatie. Va trece cu siguranta in cateva zile.

| mona a răspuns:

Poate sunt muscaturi de purici si nu glumesc

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Da, poate fi Zona Zoster, bubite inflamate ce apar pe traiectul unui nerv! se trateaza simplu, dar daca nu te tratezi se agraveaza! ai avut si ceva dureri in zona pana sa apara bubitele si mancarimea?

| 18cm explică:

NU, nu am avut dureri si nici purici nu am in casa laughing

| Azµre a răspuns:

Poate fi o reacție alergic sau cu totul altceva. Ar fi bine să vezi un medic.

| Apache2605 a răspuns:

Multumesc frumos pentru funda (cu toate ca habar n-am la ce e buna...). Ai ajuns la medic? Cum te simti?