| wwkong1 a întrebat:

Mie înainte îmi plăcea sa apas pe sacii lacrimali, deoarece îmi placea senzația..Pe canalele sau punctele lacrimale apăsam din greseala, sau din neatenție..As putea sa nu mai lacrimez dacă mai fac asta? Sau afectează? Dau fundă! (Câteodată am ochiul uscat, și mă chinui sa-i țin deschisi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 1918 a răspuns:

Lasa sacii lacrimali in pace si mergi la un medic. El te va lamuri