| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, nu stiu cate calori sa mananc ca sa slabesc, pentru ca nu stiu cat trebuie sa mananc de obicei. Am 13 ani, 64, 25 kg 162 cm. Si daca caut Calori Calculator, zice ca minim 15 ani trebuie sa iti calculeze. :/, vreau sa arat bine, va rog ajutați-ma... Adica cate calori trebuie sa manance un copil de 13 ani 162cm si 64.25 kg, ca sa slăbească.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce face acel copil, se joacă pe afară sau doar pe telefon? Din asta rezultă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Omul ti-a pus o intrebare si tu il jignesti? N-ar trebui sa mananci nimic! Vad ca pe langa ca te comporti urat mai si mananci litere. Pofta buna!

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani si 1.62m ar trebui sa ai maxim 52kg!

Nu ai tu treaba cu caloriile aici, dar trebuie sa inveti sa mananci mai putin ca ai 10 kg mai mult decta este nromal, pentru varsta si inaltimea ta.
Asadar trebueisc eliminate din harna ta zilnica urmatoarele:
painea, sucurile, dulciurile, cerealele, pizza, pastele fainoase.