| Cosmin2100 a întrebat:

O sa fiu direct! Astazi cand jucam fotbal in timp ce am lovit mingea din toata forta s-a auzit un pocnet in soldul meu drept si ca urmare nu am putut sa imi misc piciorul timp de 5 minute.Si acum de fiecare data cand ma aplec sau merg mai apasat pe dreptu` am o senzatie ca si cum 2 oase s-ar suprapune unul peste altu si e dureros. Vreau sa stiu cu exactitate ce e... ruptura, intindere etc.Nu vreau sa imi raspundeti gen "Du-te la medic". "Spitalul te va ajuta." Daca doriti sa fiu mai explicit si sa detaliez doar spuneti-mi.Dau funa celui mai bun raspuns! Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cosmin2100 explică:

Apropo,imi cer scuze pentru unele greseli gramaticale!

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Am patit si eu ceva asemanator la umar.Este posibil sa ai o intindere.
Daca nu vrei sa mergi la medic incearca crema: Rumalaya gel de la Himalaya
In max. 3-4 zile iti va trece.
Daca observi ca nu iti trece cel mai bine e sa mergi la medic, sa nu se agraveze.
Bafta ♥