| mihai4000 a întrebat:

o sa ma ingras daca o sa iau shake de aminioacizi daca iau putin si dupa ma las de ele? sau o sa imi pierd din muschi? vreau sa va dau si un exemplu de masa de dupa sala: pireu, 2 felii groase de branza, doi ficatei, o rosie, 3 felii de paine, dupa un ou fiert si 1-2 cani de lapte, raspunsul cel mai complex primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Aminoacizi sunt de fapt proteine. Asa ca daca vrei sa construiesti asa trebuie schimbat regimul alimentar ca sa fie echilibrat atat cu carbo cat si cu proteine si luat amino cu creatina. Iar tu ce mananci acolo est un ZERO mare de tot daca vrei muschii. Vrei muschi pune-te pe mancat serios. Intai te faci mare si apoi reliefezi!