| LLO a întrebat:

paine de secara este mai buna decat painea graham (neagra) care este mai utila pentru dieta? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Cea de secară este mai bună, clar.

| Zuzazozo a răspuns:

Mai bine nu mananci deloc paine daca esti la dieta.

| Bianca306 a răspuns:

Da este mai buna doar ca trebuie sa ai grija cata paine mananci

| LLO explică (pentru Bianca306):

De obicei nu prea mananc paine doar la amiaz, si este prima data cand folosesc painea de secara deoarece n-am gasit prin apropiere paine graham

| Bianca306 a răspuns (pentru LLO):

Trebuie sa mananci cel mai bine dimineata si in rest cat mai putin, sa ai cinci mese in total dar putin in farfurie si o sa te faci bat

| adry2001 a răspuns:

Cea de secara este mai buna.

| pisicutzza990 a răspuns:

Daa,este mult mai buna.Stiu asta de la o prietena.

| miru20cmrecords a răspuns:

Da este mult mai buna.

| Giaaxd a răspuns:

Painea neagra de secara este mai sanatoasa(parrea mea)! Nu stiu care este diferenta de pret dintre painea graham si cea secara. dar paraerea mea este sa incerci de secara! Are mai multe fibre... cea de graham nu este altceva decat...grau!