| Liv00 a întrebat:

Peste 2 zile am premierea( de la scoala) si ma doare in gat! Daca nu-mi trece repede s-ar putea ca durerea sa avanseze foarte repede la raceala, si de la raceala la boala(pneumonie - in cazul meu), si asa as lipsi! Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jess179 a răspuns:

Bea ceai, lichide calde, fac bine gatului.Sau i-a medicamente tantum verde de supt.