| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, revin cu o intrebare de sanatate, acum aproximativ 1 an si ceva am avut un accident, m-am izbit cu ochiul de o sarma ruginita dar am avut noroc si nu mi-a atins ochiul ci pielea de sub ochi, am fost la spital si mi-a facut acel ''vaccin'' anti tetanos daca nu gresesc, mi-a curatat ochiul o doctorita si mi-a spus sa mai vin inca odata la alta colega de a ei ca mai trebuia sa curete ochiul din cate am inteles, nici nu a apucat sa se uite si m-a trimis acasa, vreau sa stiu daca poate sa se transforme rana aceea in cancer sau ceva de genul, imi trebuie un control asa doar sa vad daca e ok? Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De acum un an n-ai mai avut probleme? dacă nu, fii cool, n-ai nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate sa devina cancer si nici tetanus, tetanus e luat din pamant. Puteai sa faci o infectie dar ai trecut peste