| Alexandra4153 a întrebat:

:-s
In aceasta iarna mi-a aparut un fel de carie minora pe dintele din fata din partea stanga...a aparut dintr-o data. Nu am avut ABSOLUT nici o simptoma nici durere, nici inflamatie nici nimic! Astazi am mers la dentist si mi-a facut un control si a spus ca trebuie sa curete si sa plombeze acel dinte.Tot in partea de sus am inca o problema : premolarul.Acolo a spus ca cel mai probabil o sa-mi scoata nervul.Maine merg pentru aceste "fericiri".O sa doara? Pentru ca nu mi s-a mai curatat/plombat/scos nervi niciodata pana acum, decat mi s-au scos dinti (cei de lapte normal)! Mor de frica!:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Da, vei avea ceva dureri, dar la cabinet iti da cu anestezie locala si nu simti, durerea te apuca mai tarziu cand ai plecat de la medic.