| SoP222 a întrebat:

Sa incep, ieri am fost la fotbal si eram portar, suteaza unu' pe poarta si eu o apar(nu aveam manusi). De atunci a inceput sa ma doara incheietura mainii si cand o las in jos simt pulsatii de sange in zona incheieturii, in rest nu ma doare tare. Oare va trece de la sine? ( nu vreau sa merg la doctor)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MrEvil89 a răspuns:

Ai o posibila luxatie.o sa se umfle putin mana iar in cateva zile o sa iti treaca.preferabil pana se vindeca sa nu e fortezi.

| PopAdrian a răspuns:

Pune ceva comprese reci, incearca sa masezi usor, poate e o luxatie. Daca durerea nu se amelioreaza, ar fi bine sa mergi la doctor, ca nu e de glumit cand e vorba de sanatatea ta. Succes!

| didicriss a răspuns:

Eu zic ca e entorsa...se umfla putin la inceput apoi in maxim o saptamana iti trece dar tot te va durea putin...dar mai bine consulti un medic

| Boeing737 a răspuns:

Salut! Si eu am patit la fel. Poate ai facut o entorsa. Ca sa iti treaca incearca sa nu o mai fortezi si daca poti sa nu o mai misti. Ea va trece de la sine, numai daca nu faci efort. Cam in 4-5 luni. Daca vrei sa mergi la doctor, te sfatuiesc sa mergi ca nu iti face mare lucru. Mie doar mi-a facut o radiografie, s-a uitat ortopedul pe ea si m-a trimis acasa. A zis ca nu e nimic grav. Deci stai linistit, ca trece de la sine, dar poti sa ramai cu dureri.