| wwkong1 a întrebat:

sacii lacrimali ai ochilor sunt contractorii de lumina? Deoarece așa mi-a spus un prieten.Mie îmi plăcea sa apas pe saci ca sa simt bulele din ei...E adevărat? Sau afecteaza ochiului dacă apas pe sacul lacrimal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Albinuța767 a răspuns:

Nu e bine daca apeși pe ei deoarece atunci când îți intră ceva in ei lacrimezi sa spune că praf sau ....Etc tu nu til poți scoate dar lăcrimând îți dai intrusul jos și îți cureți ochiul de bacteriile date de acel obiect străin.