Întrebare recomandată | adi021 a întrebat:

sora mea de 3 ani are rahitism, ce tratament ar trebui sa ia? dau Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ar trebui sa ia tratamentul prescris de medicul care l-a consultat si i-a dat diagnosticul.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
tratamentele nu se i-au dupa ureche, e viat sorei tale in joc, mama ta sa se duca la medic si sa vada ce tratament este indicat pentru ea.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie in copilarie.
Pe langa tratamentul dat de medic, soarele ajuta.Imi aduc aminte ca am fost trimisa la mare.Nu mai stiu ce tratament am facut (eram micuta 5-6ani).Probabil surioara ta va fi trimisa la mare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să meargă la medicul pediatru şi să ia tratamentul recomandat de acesta!

NU se pot prescrie diverse tratamente aşa "după ureche"...

Toate cele bune.