| DenisCT102004 a întrebat:

Salut TPU,stand pe toaleta,mi-am facut treaba,dintr o data ma ia o usturare la penis,si imi vine mereu sa urinez o cantitate mica,ce inseamna asta? Ma ustura cand urinez, cum as putea trata asta, si ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

AI cel mai probabil o infectie urinara nu prea iti poate trece decat cu antiobiotic in caz ca se gaseste cauza in urina, mergi la urolog sa iti dea tratament si analize de facut.

| AlexSalling a răspuns:

Du-te la doctor. Fara a te vedea, este greu sa-ti dai opinia.

| UnCorpSanatos a răspuns:

In 99% din cazurile de acest gen este o infectie urinara. Ceea ce se va transpune intr-o raceala, cu febra si tot pachetul. Infectiile de acest gen doctorii le trateaza cu antibiotice. Ca sa stii ce antibiotice ar fi bine sa iei, ar trebui ca medicul de familie sa iti recomande niste analize, sa determine exact virusul care isi face de cap, urmand ca ulterior sa determine si care este antibioticul potrivit. Vorbeste cu parintii daca esti minor (si l-or li se intampla des, deci nici o jena pe subiect) si mergeti la medic.
Sanatate!