| 7uuuu7y5yg a întrebat:

Stateam intins pe pat si am o alunita de un cm pe țâță (sunt baiat) si din greseala m-am scarpinat si mi s-a deaprins o bucatica mica si m-a usturat. Trebuie sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cam da. Nu poti sti ce fel de alunita este. Unele sunt periculoase cand le racai. Mergi la un dermatolog.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ar fi bine sa mergi sa te vada un dermatolog. Unele alunite sunt maligne si trebuie lasate in pace. Dar numai un expert iti poate spune care e situatia.