| mjynhgfbvdc a întrebat:

Salut TPU!
Sunt destul de slab, doar ce am făcut 15 ani acum cateva zile si am 1, 80 si 59kg
Arat super naspa cand fac sport si sunt in tricou si uneori cand merg gen ma misc aiurea si arat super naspa, adica mainile cand le misc arat aiurea sau cand alerg.
Ce sa fac? Nu imi place deloc cum arat sunt super naspa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce sa fac? Nu imi place deloc cum arat sunt super naspa"

n-ai ce face, acceptă-te așa cum ești

| wildthing a răspuns:

Nu stiu de ce a fost nevoie sa intrebi, cand raspunsul ar trebui sa-ti fie evident. Te apuci de sala si incepi sa mananci mai mult.

| Sophieka a răspuns:

Sunt nutritionisti, dieteticieni, care iti vor spune ce anume sa mananci, ce retete sa iti faci, ce sa eviti s-a.m.d pentru a acumula greutate.
Poti cere sfatul profesorului de sport cum sa tii mainile si cum sa alergi corect. Sa mentii mereu spatele si capul drept.

| Psksjns a răspuns:

Te accepți pe tine însăși si aia e, eventual te duci la sala sa mai pui niste masa musculara pe tine, spor

| juljewel a răspuns:

Sala, sala, sala si mancare.
Var-miu la fel era, acum e ditamai tancul.
Cauta-l pe insta, emilutwww, are si o poza postata cu el before&after, ma gandesc ca te poate ajuta el.

| Betty1992 a răspuns:

Mananca alimente bogate in calorii, fa sport sa pui masa musculara, poarta tricouri mai largi, mergi la un nutritionist si nu mai zi ca arati naspa.