| AlecsFiric3l a întrebat:

Sunt diagnosticat cu leucemie cronica meloida de 5 ani. Duc o viata normala numai ca iau niste pastile pe zi. Fumez de aproape un an si nu am avut reacții adverse. Întrebarea mea este :daca o sa continui cu fumatul, o sa apăra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Ai leucemie meloida si fumezi?! Ori esti inconstient, ori vrei sa te sinucizi. Daca vei continua cu fumatul in aceste conditii, s-ar putea sa apara reactii care sa-ti faca viata un chin. Nu vei muri, dar nici nu vei mai avea o viata normala.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Fumatul face rau cam la orice...

| MihaiNicu23 a răspuns:

O sa iti distrugi viata cu fumatul, lasa fumatul ca nu e bun la boala pe care o ai.