| ZuzuZu a întrebat:

.. sunt mai dolofana, precizez ca nu am mai baut un suc de un an, am pb cu glanda. cand mananc dulce mananc de pofta si ma abtin. cum as putea sa slabesc? am incercat si sport si dieta (chiar acum am aflat ca afecteaza cresterea copiilor ). sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un regim alimentar prescris de un nutriționist, exerciții fizice efectuate zilnic, hidratare corespunzătoare (minim 2 litri/zi).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu ai nevoie de diete, tu trebuie sa discuti cu un nutritionist, cu un medic sa-ti stabileasca un anumit "regim" alimentar adecvat.
O dupa-amiaza excelenta!

| mindcontrol a răspuns:

Buna,
asigura-i organismului necesarul proteic pentru ca astfel pofta de mancare se va diminua, iar proteinele nu ingrasa happy
evita combinatiile grasimi-carbohidrati si dulce-sarat;
bea un pahar de apa cu sucul de la 1/2 lamaie dimineata;
consuma alimente cu calorii negative (gasesti pe google).

| ZuzuZu explică:

Listen, I know you guys won't believe this, but I just redeemed a FREE Minecraft Premium code from http://totallyfreeminecraft.com
Give it a try, you seriously won't regret it!