| Bisbiavatar12 a întrebat:

Transpiri mai mult cand esti peste greutatea normala sau cu mult sub? (cum ar veni, transpiri mai mult cand esti gras sau slab si de ce)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| andyarx a răspuns:

Transpiri mai mult cand greutatea este mai mare, adica cand esti mai gras. Asta deoarece muschii depun un efort mai mare pentru orice activitate fizica dar se si ard din grasimi. Orice persoana normala transpira, si persoanele slabe transpira dar persoanele grase intotdeauna vor transpira mai mult.

| darrio2007 a răspuns:

De obicei cei grasi transpira excesiv. Dar am intalnit si persoane mai putin grase care transpira la fel de mult. Depinde de organismul fiecaruia.