| Den1470 a întrebat:

Salut TPU,uneori noaptea ma dor rinichii,dar dupa ce merg la baie nu ma mai dor, si azi m-au durut toata ziua, nu tare dar nu stiu de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pearl01 a răspuns:

Buna, nu e normal sa te doara rinichii asa din senin. Probabil ai racit la rinichi, e simplu sa racesti. Incearca sa nu stai cu spatele gol, in curent si tine la spate ceva, leaga-te cu ceva sa-ti tina de cald, iar daca nu-ti trece, iti recomand sa mergi la medic, ca dai in alte prostii si e aiurea.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Fiecare durere are o cauză, şi nu trebuie ignorată. Posibil să fi răcit, sau să ai nisip. Bea zilnic minim 2 litri de apă sau ceai, şi vezi cum te mai simţi. Încearcă să nu mănânci prăjeli, grăsimi, etc. Mănâncă supe, cât mai multe lichide.

Sănătate!

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te adresezi unui medic nefrolog pentru consult si investigatii. http://www.i-medic.ro/dictionar/ureterohidronefroza