| Annonim20 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Acum 2 zile catelusa mea a cazut dupa scari.Am dus-o la doctorul veterinar si a zis ca are fractura de femur.A operat-o si a zis sa ma intorc peste o saptamana sa ii scoata tija.Dar am citit pe internet ca s-ar scoate la aprox 2 luni tija.Voi ce parere aveti? Ce stiti despre acest lucru? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Trebuie sa faci ce iti zice medicul! Te duci peste o saptamana cu catelusa la control ca sa vada daca este nevoie sa scoata tija sau nu! Sa-i dai niste lapte la catelusa, calciul din lapte intareste oasele si reface piciorul rupt!

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Depinde acum si de fractura cat de grav e...

| Mureșan_Raul_1990 a răspuns:

Incearca sa mergi si la alti medici veterinari, sa vezi ei ce zic