| NeedHelp1 a întrebat:

Vreau să știu cât costă operația NUSS(pentru stern înfundat sau rahitism sau spectum excavatum...sau ce denumire mai are această malformație).

Presupun că până în 18 ani operația este gratuită dar după ce depășești această vârstă trebuie să plătești.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu suferi de așa ceva?

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut. Nu aş vrea să te îngrijorez mai tare decât eşti probabil, dar operaţia pentru NUSS, costă în jur de 15.000 de euro, dacă eşti asigurat medical, ai putea încerca să vezi dacă se poate face ceva în legătură cu plata operaţiei. Îţi recomand să faci cât mai mult sport, în special înnot şi baschet.
Sper să te fi ajutat răspunsul meu.

| NeedHelp1 explică (pentru CiobotaruValentin):

Salut!

Ai avut sau ai pe cineva cu această problemă care a încercat operația Nuss?
Pentru că eu nu găsesc nimic pe net in legătură cu prețul pentru operatie și aș vrea dacă poți te rog să-mi spui unde găsesc această informație pe net sau tu de unde știi de prețul acesta.

Mulțumesc anticipat!

| CiobotaruValentin a răspuns (pentru NeedHelp1):

Salut. Am avut un coleg, doar că nu şi-a permis această operaţie şi şi-a luat un ham medicinal. În legătură cu preţul operaţiei, m-am interesat la câteva cunoştinţe la două din spitalele din Bucureşti.