| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, vreau sa va intreb cum se manifesta anxietatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Simti ca ceva nu e in regula si nu poti sa te linistesti.Sunt grade diferite de anxietate,uneori e normal sa simti anxietate,de exemplu cand vrei sa te integrezi intr-un grup nou, alteori poti sa ai stari de anxietate nejustificate sau carora nu le gasesti cauza, te simti ingrijorat, nelinistit, nervos.

| Mirel4412 a răspuns:

Frica necontrolabila, panicarea, batai foarte rapide ale inimii dintr-o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietatea are la baza frica, frica de regulă nedefinită.

| Alexia1208 a răspuns:

Salut! Ești îngrijorat mereu, agitat, nerăbdător și obosit. Nu dormi bine noaptea, ai probleme de concentrare și atenție. Și mai poți sa ai nod in gât, dureri de cap, musculare, transpirație excesivă.
Sper ca ești ok!