| TechnoCocktail a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum scap de pielea in exces ramasa in urma unei slabiri.Am 16 ani, 1.76 inaltime, 61.6 kg am ajuns la 61 kg de la 73kg in 3 luni. Si vreau sa am pielea mai stransa pe corp in special in zona abdomenului. Multumesc! Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

nu cred ca este cazul unei operatii. astea se fac in cazuri extreme, dupa o sarcina sau cand slabesti drastic de la cateva sute de kg. ai slabit destul de rapid si cel mai probabil asta este motivul pentru care pielea a ramas asa, dar cu sport se va remedia. este recomandat sa faci abdomene. in acest fel iti vei mari masa musculara care iti va intinde pielea. in plus, la varsta ta pielea este destul de elastica si se va mai strange cu timpul.succes

3 răspunsuri:
| TechnoCocktail explică:

Pfiu, ma simt mai bine... sper sa nu ma mai ingras pana se strange pielea laughing

| vlad_2771 a răspuns:

Ai slabit foarte tare

| Andreutza171 a răspuns:

Asa dar, cred ca exista vreo operatie sau ceva de genul.