| Fresh a întrebat:

Salut tuturor happy A incercat cineva, exercitiile acelea pentru ochi? adica ma refer cele pe care le gasesti pe youtube, care "cica" ar imbunatatii vederea pana la 20/20 ( pentru miopie ), eu am -2.50 la ambii ochi(din cauza calculatorului sad ) si am inceput de vreo saptamana sa fac mai multe exercitii, tot ce pot sa spun pentru prima saptamana este, ca un beneficiu pe care l-am observat este acela ca senzatia de oboseala dispare, ochii se simt mult mai fresh laughing Insa nu pot spune pentru prima saptamana, ca vad vreo imbunatatire a vederii. Va rog daca sunt oameni care au experimentat exercitii pentru ochii pentru o perioada mai lunga, sa-mi spuna daca li s-au imbunatatit vederea vreun pic happy ( am de gand sa fac aceste exercitii inca vreo 4 ani laughing pana ce fac 21 de ani sa fac acea operatie, sa vad daca se intampla ceva happy ) Evitati raspunsuri de genu : NU EXISTA REMEDII NATURALE PENTRU PROBLEMA TA, SAU ITI PIERZI TIMPUL, Astept raspuns multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ZeHelp a răspuns:

Nu cred ca au efecte prea "durabile"