| SuntUnSimpluTip a întrebat:

Salut tuturor.am o problema, medicala, si as avea nevoie urgenta de un raspuns.Dar am sa va rog sa fiti seriosi, si sa nu radeti.acum 2 zile am facut, cred ca de la hartia igienica, o iritatie destul de puternica la... fund.crying..adica un fel de rana.din cauza ei, abia mai stau in sezut, pe scaun, sau sa dorm, sau sa alerg, pentru ca ma doare taree..si peste 3 zile plec la costinesti cu prietenii, si nu stiu ce sa ma fac, mi-e frica ca pana atunci numi trece.asa ca va rog mult sa-mi dati o solutie, sau ceva, orice stiti ca mi-ar putea vindeca mica iritatie sau rana, nu stiu ce dracu e.ms muult de tot, si sa nu uit, DAU FUUUNDA! la raspunsu salvator, desigur.big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MyWorld a răspuns:

Cauta la farmacie unguent de galbenele ( ar trebui sa aiba consistenta unei ceri de par ). Chestia aia rezolva orice fel de iritatie, zgarietura, taietura. rana, etc CUTANATA.
PS: e destul de ieftina, dar nu te zgarci sa o cumperi pe cea mai ieftina ca s-ar putea sa nu mai mergi nicaieri...

4 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Inspecati va zona cu oglinda ca sa puteti vedea exact despre ce este vorba, nu cred ca aceea este cauza iritatiei, numai daca nu ati folosit smirghel, s-ar putea sa fie vb despre altceva, asa ca prima data va indemn o inspectie ca sa stabiliti natura leziunii

| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele de la plafar, iti trece imediat

| Empathizer a răspuns:

Unguentul de galbenele nu are cum sa-ti faca rau. Dar mergi iute sa se uite si un doctor in fundul tau, sa nu fie vorba cumva de o fisura anala.

| Mirela77 a răspuns:

Un unguent pentru hemiroizi ajuta la videcarea rapida a leziuni.