| Dony20 a întrebat:

Salut tuturor. De cateva saptamani nu ma simt foarte bine. Nu am pofta de mancare, ma simt ametit, ma doare capul, imi amortesc mainile si picioarele daca stau pe ele putin sau le tin in alta pozitie, mi se usuca buzele si pielea de pe langa gura, ma doare capul. Cred ca am si racit. Am frisoane, cateodata am calduri si cateodata imi este frig, imi arde fata brusc in unele momente. Am fost si mi-am cumparat vitamine sunvita+ ca mg d3 efervescente. Sunvita il iau dupa micul dejun iar ca mg d3 la pranz. Va rog sa imi spuneti daca ati mai patit asa ceva iau de 3 zile vitamine si nu prea se simte ceva. In cat timp ca trece adica cat timp trebuie sa iau vitamine pana se regleaza org. O sa fac si un set de analize dar acum nu prea pot. Va rog cateva sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la doctor.El iti va spune ce ai. Dupa ce iti revii treci si pe la cartea de gramatica.

| Jimtheghost a răspuns:

Buuurn, dar da are dreptate, fugi la doctor dar vezi să nu lipsești de la școală.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, pentru ca noi nu putem sa iti dam nici un sfat sau opinie, pentru ca nu stim ce ai.
Incearca sa te odihnesti cel putin 8 ore/noapte, sa eviti sa stai la televizor sau computer pana noaptea tarziu, sa iesi din casa la soare si aer curat, sa mananci cele 3 mese importante pe zi.
Cat privesc vitaminele luate, poate dupa vreo 2 luni se va simti ceva, daca tu ai deficiente masive de vitamine, probabil ca ar trebui sa iei de 3 ori pe zi aceste vitamine si abia atunci, ai simti ceva schimbari.