| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Un prieten are o problema cu stomacul. Mai mereu ii tot chioraie stomacul si il deranjeaza foarte mult. M-a rugat sa caut o solutie pentru asta. Funda pentru cine stie de ce face asa si cum se poate remedia problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cu stomacul nu este de gluma, sa consulte medicul de familie, raspunsul unui om avizat, este cel mai indicat..parerea mea, aici cu toti ne dam cu parerea, dar din pacate nu suntem medici
O zi frumoasa sa aihappy

| mgtow a răspuns:

Spune-i sa manance mai incet si sa bea apa cand ii ghioraie burta sa calmeze acizii

| darrio2007 a răspuns:

Ai gastrita.Control la medic si regim adecvat.

| anonimg a răspuns:

Pentru balonari este foarte bun: http://www.daciaplant.ro/tonic-digestiv-112089--p180931.html
Chiar daca nu mai este pe site, sa le scrie administratorilor; sau poate il va gasi la magazinele naturiste "dacia plant".(Acestea se gasesc de regula in Kaufland).
Eu l-am folosit si este foarte bun.

| pietrean a răspuns:

Sunetele pe care incep sa le emita stomacul cand ne incearca senzatia de foame,apar atunci cand peretii sai,incep sa "execute"miscarile necesare amestecarii si digerarii hranei, care de fapt nu exista in stomac.O serie de gaze si sucuri gastrice, se revarsa in stomac, dand "tonul concertului".
Poti sa ai o gastrita, pana la probleme cu bila.Stresul,este cel mai mare dusman! Incearca sa te mai calmezi, dar mergi si la un control medical.