| Andrei200300 a întrebat:

Salut, urmează să merg luni la gastroenterologie,pentru că în ultimul timp,mai exact de o luna,din cauza stresului am ajuns sa am probleme cu stomacul,nu mă doare, simt in disconfort uneori la el și de 2-3 săptămâni am scaune verzi, sunt puțin speriat. Oare ce ar putea fi? Grețuri nu am, pofta de mâncare am, in rest mă simt puțin slăbit, oare și din cauza că ultima mea jumătate de an mi-am petrecut timpul stând pe telefon sau in pat? Sânge în scaun nu am avut, cred că doar de câteva ori dar nu eram sigur daca era sânge. Sper sa nu fie ceva grav, am emoții.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| seth2016 a răspuns:

Da, stresul poate sa duca la probleme digestive. Fie incetineste digestia fie o accelereaza. Problemele digestive creaza stres suplimentar si totul se invarte intr-un cerc vicios cu probleme din ce in ce mai serioase.

In plus poti invata si practica mindfullness care te scapa de stres si te face ZEN.