| bymhyt a întrebat:

Salut urmează sa mi se faca anestezie la mana dreapta pentru a forta degetul inelar caci nu ppt sal indoi de la palmă, mi s-a spus ca e calcifiat si din cauza aia, (am avut mana in ghips si am fost operat in cele din urma am placuta, am avut fractura de metacarpiene) oare mă va durea după sau exista riscu sa raman așa sau sa se rupa din nou precizez ca inca am placuta dar mi s-a zis ca nu din cauza ei nu pot indoi degetul.
Apreciez orice raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Nu sunt doctori chirurgi pe TPU laughing