| liusika a întrebat:

Salut,va rog dati-mi un sfat!
Am 17 ani si am inceput viata sexuala de citeva luni, insa am citeva zile de cind la un sin mi-a aparut un nodisor care ma doare...
vreau sa-mi stiu de la ce s-a luat acest nodisor, si daca e normal ca sa apara la fete de virsta mea.
- relatia sexuala poate fi motivul?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la mediul de familie pentru început, poate fi de natură hormonală și poate fi prezent și dureros înainte de venirea menstrei, sutien care te jenează, etc.
Mergi fără ezitare și nu are treabă cu viața sexuală.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
In timpul menstruatiei, sub influenta hormonala, tesutul din care e alcatuit sanul e foarte sensibil.
E normal sa dezvolte noduli, dintre care doar unii pot fii periculosi.
Este important sa-ti examinezi in fiecare luna sanii cu regularitate.
Nu are nici o legatura viata sexuala.
Te pup!