| ThinkDifferent a întrebat:

Vinerea trecuta am facut o extractie de masea. Prima zi nu m-a durut dar a doua si si pana acum ma doare nu tare dar ma doare. Credeti ca o sa treaca sau trebuie sa merg la Dentist inapoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Du-te inapoi la medicul ca a facut foarte rau ca dupa extractie de masea trebuia sa trateze locul scos cu medicamente antibiotice si nu ti-a pus!

| mihaituneup a răspuns:

E posibil sa fi aparut o infectie(abces).
Incearca un Ketorol si neaparat viziteaza medicul pentru ca nu e normal.
Infectia poate ajunge cu usurinta la maxilar si produce daune serioase.

| LauraHM a răspuns:

Poate ai tras curent...sau ai facut vreo infectie. Eu zic sa mergi la dentist. Poate nu e nimic important.dar mai bine sa te asiguri, decat sa lasi sa se agraveze!