| BigLike a întrebat:

Salut vineri am fost la dentist si mi-a pus doua plombe temporare mi-a zis ca in cazul in care ma doare sa le scot nu am problema nu ma doare in schimb a cazut o bucata dintr-una din plombe as vrea sa specific ca daca apas tare cu limba sau cu o alta masea pe acele plombe se micsoreaza adica nu sunt dure ci asa moi usor de modelat, iar intrebarea mea este : pot sa ma spal pe dinti in zonele acelea? Pentru ca nu as vrea sa imi cada acele plombe ca datorita lor nu mai am dureri dentare va rog cine stie sa ma ajute macar cu un sfat! multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Evita sa speli acei dinti cateva zile, pana ce se pune plomba definitiva.
E suficient sa-ti clatesti putin mai mult gura in aceea zona.