| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

Salut,voi aveti problema asta?
Cu orice parfum m-as da sub braț mă ustura de moarte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dă-te cu antiperspirant. Parfumul nu este pentru dat la subraț.

| gabicoo a răspuns:

Faci iritație la una sau mai multe dintre ingredientele parfumului. Spală-te sub braț, cât de des poți iar cu parfum te dai pe haine.

Sper că te-ai referit la parfum - Eau de Perfume sau Eau de Toilette - și nu la deodorante spray sau Rollon.

| Hyperion7 a răspuns:

Atunci nu te mai da cu parfum, ci doar te speli cu apa simpla și atât.
Zona respectiva e mult mai sensibila și probabil că de aceea.

| KovacsB a răspuns:

Incearca sa te speli cu sapun.

| aizen0567 a răspuns:

Contează când îl dai întra devar zona e sensibila, dar daca de tai atunci când transpiri, nu o mai face si de asta te ustura atunci pielea de la subraț este mai umedă și porii sunt deschiși, ceea ce face ca substanțele iritante din parfum să pătrundă mai ușor și sa cauzeze usturime, mai e si din cauza faptului ca transpirația conține săruri și alte substanțe care pot irita pielea și pot interacționa cu ingredientele din parfum cauzând o usturime mai gravă.
Hidratează și spala subratul înainte de a folosi parfumuri sau deodorante

| darrio2007 a răspuns (pentru aizen0567):

De-asta i-am spus sa foloseseasca antiperspirant. Un raspuns la care mi-ai dat nefolositor. De ce?

| aizen0567 a răspuns (pentru darrio2007):

Eh,ți am plătit cu aceeași moneda și tu mi ai dat mie nefolositor în același context unde am răspuns corect și logic dar cred ca erai supărat un pic

| darrio2007 a răspuns (pentru aizen0567):

Adica un fel de razbunare. Stii cine foloseste asemenea armă?

| aizen0567 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu mă interesează să fiu sincer, amuzant că nu prea pari să știi la ce răspuns mă refer,lasă mă să-ți amintesc un pic nu concret dacă i-am spus cuiva care e într o situație de rahat să ofere șpagă ce te deranjează,am spus ceva ofensator? Mai ales că contextul era unul idiot,dacă ar fi fost vorba despre cineva care a o omorât, a violat, a furat etc ți aș fi dat dreptate dar nu era? De ce te comporți ca un înger fără păcate, ești pe un site extrem de usefull și ingenios dar în care se pun întrebări ipocrite, folosit de persoane ipocrite și în care se oferi răspunsuri și mai ipocrite, aș putea menționa câțiva useri dar nu ar avea rost, te asigur că 100% și tu ai oferit șpagă la un moment dat dar poate în alt context, deci confirmă-mi te rog frumos care a fost nemulțumirea ta în acel moment? Ca să pot să ți dau dreptate sau nu

| darrio2007 a răspuns (pentru aizen0567):

Era vorba de șpagă dată cuiva la un examen auto?
Un link?

| aizen0567 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu nu era vorba de spaga pentru a obtine cine stie ce diploma si nici nu a fost singurul meu sfat au fost mai multe unde una dintre optiuni a fost si spaga, nu l mai găsesc deoarece doamna Papuc2022 mi-a dat ignore să fiu sincer e josnic când vezi un om de 50 de ani cu o minte de copil măcar tu ai dat o evaluare ea a sărit la judecată, bine ca i am închis gura o femeie neasumată îmi pare rău când văd că unii sunt cronici online