| Andrei75390 a întrebat:

Salut! Vreau să dau la academia de poliție dar am pe piciorul stâng,aproximativ pe centru tibiei o cicatrice de la o operație, nu prea mare 2-3 cm.Cu ochiul liber o vezi dar doar dacă te uiți mai atent fiind acoperită și de păr dar pe ea o evidențiază mai mult niște pete albe care au rămas in urma operației.Și vreau să-mi spuneți dacă pot să trec de proba medicală.Și această cicatrice nu imi impiedică cu nimic mișcarea piciorului sau orice altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta cicatricea de pe corp sau picioare, mai ales ca nu se vede, fiind acoperit de imbracaminte.
Atata vreme cat nu ai avut tendoane rupte, sau nu schipotezi, nu ai probleme la vizita medicala.

Trebuie sa nu ai cicatrici sau tatoo pe fata, gat sau maini, acolo unde se vad.
Vezica lista de analize medicale este foarte lunga si acolo trebuie sa fii perfect sanatos, sa nu ai boli psihice, fizice, metabolice sau autoimune, ca sa fii admis.

| petrisor23 a răspuns:

Semnele in locuri vizibile sunt o problema, fata, gat, maini. Pe picior nu e o problema.

Răspuns utilizator avertizat