| AlexMoss a întrebat:

Salut vreau sa ma las de fumat si vreau sa-mi recomande cineva o tigara electronica foarte buna deci cea mai sanatoasa sa tina bateria sa nu se strice usor si ca volumul de vapori sa fie bun si alte caracteristici care nu o sa le povestesc deci cea mai buna tigara electronica
Multumesc Anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu te lasi de fumat cu tigarea electronica, si-ti face si asta rau (daca nu chiar mai rau decat cea normala). de fumat te lasi pur si simplu, nu merge cu "pacaleli". e drept ca e foarte greu, ar trebui sa-ti spuna un medic ca daca nu te lasi mori intr-o luna, sa vezi atunci cum te lasi laughing o varianta ar fi sa asociezi gandul tigarii si al fumatului cu o chestie ingrozitor de naspa dar reala - daca ai patit ceva urat, tu sau cineva drag, daca ai vazut ceva foaaarte urat, scarbos, dureros etc. daca te gandesti si vezi imaginea aia de cate ori pui mina pe tigare o sa ti se ia pofta de fumat destul de usor. se pare ca problema mare e mai mult cu dependenta de gest de fapt (si componenta "sociala" - iei o pauza de fumat cu colegii, stai la o bere sau o cafea si o tigare cu prietenii etc.) nu cu dependenta de nicotina, si cum ii vezi pe toti in jur ducand tigarea la gura e tare greu. stiu ca nu asta era intrebarea ta dar am zis si noi ce ne-am priceput. poti pune o alta intrebare pe TPU sau pe alte forumuri cata lume s-a lasat de fumat cu tigarea electronica sau care este parerea celor care au incercat, daca au reusit sa se lase asa. succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai zice sa nu fumezi deloc caci chiar si tigara electronica si tigara normala, tot nu iti este de mare ajutor? Du-te la un psiholog pentru consiliere ca sa intelegi cat de grav este fumatul.Si daca nu esti de acord cu asta, atunci fa bine si tine-ti ochii departe de ispita raufacatoare fiindca cred ca sigur iti va lasa gura apa. Sper ca ti-a folosit la ceva raspunsul meu! Si, apropo, trebuie sa ai vointa pentru a rezista acestei ispite, poti sa incerci tu ce ai vrea, ca tot nu ai putea sa rezisti. O zi buna! Nu uita, rabdare si multa, multa hotarare in ce vrei sa obtii!

| Andrey57 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e asa usor sa te lasi de fumat mai ales daca ai anturaje...

| OctoberandApril a răspuns:

Tigara electronica e o pierdere de bani.
sperand ca ma voi lasa de fumat am dat un pumn de bani pe rahatul ala si ghici ce dupa o luna l-am vandut ca sa-mi cumpar tigari normalethinking
daca vrei sa te lasi de fumat trebuie sa-ti gasesti un motiv bun pentru care sa o faci(cum ar fi lipsa banilor) si o sa vezi ca-ti trece pur si simplu.
ps: la mine n-a functionat dar imi pun speranta in tine happy

| marycroitor a răspuns:

Uite eu am o luna de cand m-am lasat si fara probleme, daca vrei cu adevarat, atunci o sa reusesti. tigara electronica nu te ajuta sa te lasi de fumat, in ea doar nu se contin acele substante toxice.sa stii ca primele 3 zile e cel mai greu, dar dupa 3 zile nicotina iese complet din organism si nu mai vrei sa fumezi.trebuie doar sa vrei cu adevarat. o sa mananci mai mult, dar mai bine mananci 10 ciocolate decat o tigara

| Andrey57 a răspuns:

Cumpara ego joe ...accesibila si la pret si foarte buna eu am 2big grin dar nu m-au ajutat cu nimic....tot fumez. De tigarea electronica te plictisesti repede1-2 saptamani o sa o rupi in 2 cu aromele dar dupa parca te plictisesti

| Minomi_Tigari_Electronice_1980 a răspuns:

Buna, felicitari pentru decizia de a te lasa de fumat! Iti recomandam sa mergi la un magazin si sa testezi mai multe tigari electronice ca sa iti dai seama ce ti se potriveste (la noi testarea este gratuita). Insa, in caracteristicile tale se incadreaza tigara electronica TGO 900 mAh - autonomie mare, sentiment real de fumat si produce o cantitate mare de aburi http://goo.gl/E8I3g.
Apoi stai linistit ca tigara electronica nu este asa daunatoare cum spune propaganta contra ei, nu are de unde sa contina 400 de substante toxice ca tigara clasica pentru ca lichidul contine glicerina vegetala si nicotina. Pentru a te lasa de fumat cu tigara electronca trebuie sa incepi cu un lichid cu aceiasi aroma si concentratie de nicotina ca la tigarile pe care le fumezi acum, apoi experimentezi alte arome si scazi treptat concentratia de nicotina pana ajungi sa folosesti lichide cu zero nicotina http://goo.gl/VKIEW. Iar ca sfat ca sa nu mai fi tentat de tigarile clasice ia tigara electronica cu tine cand iesi cu prietenii si vorbeste despre ea, sa nu iti fie jena sa aburesti in prezenta lor.
Bafta multa si curaj!