| Cristi61yf13 a întrebat:

Salut, vreau sa va spun ca am o punguta de puroi la dintele din fata si cand ma apas cu degetul fix sub nara stanga incepe sa pulseze si ma doare. Tin sa mentionez ca am treaba asta de mai bine de un an, am fost la stomatolog, i-am spus ceea ce ma deranjeaza, mi-a facut mai multe radiografii(filmulete) si nu ii aparea nimic. Din pacate Dl doctor a decedat in urma cu cateva luni si nu stiu ce sa fac cu dintele asta, parca a inceput sa ma irite mai tare, inainte aveam probleme doar la atingere, acum ma doare si daca zambesc, probabil sa fie vreo infectie, ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Sigur ai infectie. Ma mir ca ai rezistat atat.
Schimba stomatologul dar fa radiografia la alt radiolog. Poate acolo s-a gresit ceva.

2 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Infectia iti va consuma osul si vei pierde si dintele.
Du-te urgent la alt stomatolog.

| badpanda a răspuns:

Infectia iti va consuma osul si vei pierde si dintele.
Du-te urgent la alt stomatolog. Exista si multi Dorei printre ei din pacate.