| NoName2332 a întrebat:

vreau si eu sa stiu simptomele de leucemie si tuberculoza... durerea de picioare in zona gleznelor si apoi mai sus la pulpa ...de ce boala se apropie?:vreau raspuns cat mai repede. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| yone20 a răspuns:

Salut. nu stiu exact care sunt simptomele, dar stiu cauza lucemiei, care este scaderea numarului leucocitelor (globulele albe ale sangelui...care au rol in imunitate). Datorita faptului ca organismul nu mai este asa bine protejat poti contacta boli foarte usor, chiar si o simpla raceala poate avea un efect grav.Cat despre tuberculoza, nu cred ca are de a face cu simptomele enumerate de tine mai sus...totusi cel mai bine e sa consulti un medic.