| Neymar2 a întrebat:

Ziceti-mi si mie o metoda cum sa-mi albesc dinti...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Barney a răspuns:

Te speli

| Bibuu09 a răspuns:

Pai eu acu folosesc pasta de dinti colget max one e vreo 12 lei si o folosesc de vreo saptamana si ceva si chiar merge bafta funda te roglove struck

| Bowl a răspuns:

Cumpara una din pastele alea de dinti la care se face reclama insistent, sau mai bine te duci la un dentist si il intrebi pe el unde poti sa iti albesti dinti, ca doar sunt din acelasi gruphappy

| nicoleee30 a răspuns:

Freaca-i cu bicarbonat big grin

| konamigamez a răspuns:

Eu zic sa te speli de 2 ori pe zi si se inalbesc singuri :p
la mine a mershappy

| Miranda29 a răspuns:

Te speli cu pasta de dinti blend-a-med 3d white pearl si dupa spalare te freci cu bicarbonat si sare.Dar ai grija sa nu folosesti prea multa sare ca slabeste zmaltul dentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa poti cu bicarbonat sau sare dar mai rar ca iti distruge smaltul.
Cauta o pasta de dinti care are fluor aceeasi solutie de albit dintii o folosesc dentistii la pacienti. Cred ca este una Sensodyne fluoride

| cristina1988 a răspuns:

La stomatolog ti0i albeste foarte bine si nu este scump.te scapi si de piatra!

NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapidă şi eficientă metodă de albire a dinţilor este cea cu laser/lumină pulsată (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)), iar efectul ţine numai 6-8 luni. Plus, măreşte sensibilitatea dinţilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire.
Iar ca să ţi-i albesti acasă puţin (nu se vor albi de tot), poţi să te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des!), sau cu suc de lămâie, sau cu oţet de mere, iar după cu o pastă de dinţi de calitate (eu prefer Sensodyne).
Succes! Numai bine!