| Andrey_DjWolf_1996 a întrebat:

Salutare. A folosit cineva din voi L-arginina? Nu acelea luate de pe site-urile de culturism, ci luate din farmacii. Dacă ați folosit imi puteti spune daca v-au ajutat intr-un fel?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa te ajute la Ce? Are ea beneficiile ei dar si riscuri.

| Adi88 a răspuns:

L-arginina se ia inainte de antrenament 3 capsule si seara la culcare. Ea are rolul de a pompa mult mai bine sangele si astfel oxigenat mai bine iti creste forta la antrenamente, se foloseste pentru evort in special da are si rol de protector hepatic. Ca o ei din farmacie sau de la mag pentru sportivi, atata timp cat e pura nu si face rau. Am luat eu, stiu ce zic