| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,
Am 16 ani si fumez 10-15 tigari pe zi adevaru ca mai mult de 2-3 tigari pe zi n-am nevoie dar mereu cand ies undeva cu prieteni fumam mult ce riscuri sunt? pentru ca nu m-am simtit rau niciodata sau sa am vreo problema din cauza asta big grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabitza_6878 a răspuns:

Riscuri? iti zic eu
ma'sa lu' mama a fumat ca o scroafa 20 de ani si a facut cancer la plamani
si a murit mai repede...sunt curiosa. daca nu fuma cat timp m-ar mai fi batut la cap?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa mori mai repede big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! De vrei sa mori? Cred ca ai devent dependent/a de tigari si acum nu prea te mai poti lasa, dar totusi poti incerca.Cu tigarile astea iti scurtezi viata garantat.Mai bine te lasi: http://lokipaki.ablog.ro/2007-02-20/cum-sa-ma-las-de-fumat-pasul-i.html http://www.mayra.ro/......fumat.html si http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/daunele+fumatului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cancer la plamani.cunosc cazuri

| den_4336 a răspuns:

Corect o sa mori mult mai repede.Mai ales la 15 ani sa fumezi 10-15 tigari pe zi e... si poate acum nu simti nimic dar mai continua asa vreo catziva ani si o sa vezi ca o sa ti ve din urma... nu e bine deloc incearca sa te abtii incet nu dintr-o data incearca cu 5 tigari pe zi apoi 3 apoi 1 si cam in 2 luni sa te lasi ca nu e bine nici cand esti mare apai acum. Sfatul meu esa te lasi. Succes!

| Ariana_4002 a răspuns:

Problema e in tine! Si e mare! Da! caci peste tot, auzi, vezi si citesti ce nevoie e fumatul acesta., vei avea probleme serioase, - peste un timp.

| alexys a răspuns:

Sunt destule sfatu meu lasale