| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am 24 ani si nu mi-au iesit molarii de minte, nici unul...am auzit pe cineva ca i a iesit la 29 ani...e posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da maxim pana la 30.

| Mădă0611 a răspuns:

Salutare!
Molarii de minte pot sa creasca fara sa erupa, asa ca nu-i vezi, sau se poate sa nu iasa deloc, dar nu e nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Molarii de minte sunt ultimii molari de pe fiecare latura a maxilarului si apar de obicei la 17-21 ani, dar nu exista o varsta exacta a aparitiei lor, ei putand aparea si la cele mai inaintate varste sau pot ramane inclusi toata viata si sa fie decoperiti radiologic intimplator.
Te pup!

| minnie91 a răspuns:

Eu am aproape 22 si tot nu am molari de minte laughing) totuna nu-i nici un folos din dintii astia, sunt scosi