| Valentin260 a întrebat:

Am nevoie urgenta de bani in 3 zile. Mama mea are nevoie de operatie la mana dreapta, trebuie amputata in urma unui accident si cumparata o proteza. Suma de care voi avea nevoie este de 300 de euro deoarece o mare parte am strans-o de prin economiile din casa. Va rog sa imi spuneti o metoda care sa functioneze cu PayPal deoarece nu am cont bancar. Va rog urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Poti incerca pe grupuri de Facebook, unde posibil sa gasesti pe cineva sa te ajute, dar multi vor crede ca e inselatorie pentru ca la metode asemanatoare apeleaza multi care mint. O idee mai buna ar fi sa faci un imprumut bancar. Nu este o suma mare, cred ca ti se va aproba rapid. Daca ai cont la BT poti cere sa iti dea un salariu in avans si ai acoperi cheltuielile

| Valentin260 explică (pentru AdelinaC):

Multumesc pentru ideea cu Facebook-ul. am mentionat in intrebare ca nu am un cont bancar.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea ai cum să faci rost așa repede de banii ăștia doar dacă împrumuți sau convingi oamenii să doneze

| Speranta12 a răspuns:

Incearca la CAR - CASA DE AJUTOR RECIPROC. Au dobanzi la credite mult mai mici decat la banci.

| oz_1736 a răspuns:

300 € nu e chiar atat de mult. Ia de de la mai multi prieteni si rude. Ei stiu necazul si nu te vor grabi cu datul inapoi si nu vor nici dobanda