| Anonymus93 a întrebat:

Salutare, am o mica problema cu candidoza pe limba, incerc sa o mai curat sau sa folosesc bicarbonat de sodiu, dar pare ca se duce pe moment iar apoi apare din nou, vreau si eu o solutie pe termen lung va rog daca stie cineva, va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Nu stiu cum folosesti bicarbonatul, dar fa gargara cu bicarbonat de cateva ori pe zi.
Glicerina boraxata si albastru de metil ajuta sa scapi de afte de asemenea si spray-urile cu propolis Gasesti de cumparat in farmacii.