| GiurgiBogdan a întrebat:

Am si eu o problema, de curand mi-am dat seama ca am o masea cariata, este o gaura foarte mica am bagat un ac sa vad daca imi e pana la gingie, dar este foarte putin adanca.Intrebarea mea este cum as putea sa o fac sa se recupereze ingura, adica pasta de dinti speciala, sau habar nu am sad.Va rog sa ma ajutati.Mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Din pacate nu exista asa ceva,dintii nu se vindeca singuri oricat de mult ne-am dorii,se pot doar repara de stomatolog, este singura metoda posibila, si cu cat lasi sa treaca mai mult timp cu atat se agraveaza, deci nu te mai cauta remedii, fa-ti programare la medic si ai sanse sa iti pastrezi dintele multi ani de aici incolo

1 răspuns:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Mergi urgent la medicul stomatolog, daca o vei lasa asa iti va afecta si ceilalti dinti.